Preklad V. Putina - Kdo podporuje IS

"Nikdy jsem neřekl, ze USA pro nás představuji ohroženi. Prezident Obama říká, že my představujeme ohrožení pro USA, ale my to obráceně tak necítíme. Politika, kterou používá USA podrývá jakoukoli důvěru, kterou ve Spojené Státy máme a která ubližuje nakonec i USA samotným. Podrývá důvěru, že USA jsou na vrcholu politickém i ekonomickém. Mohl bych ohledné spoustě věcí mlčet, ale snažit se neustále o různé koalice není metoda, která by přispívala k oboustrannému porozumění. To vede jen k dalším krizím.
Další ohrožení, které zmínil prezident Obama, je ISIS. Nuže, kdo je vyzbrojil? Kdo vyzbrojil Syřany, aby mohli bojovat proti Assadovi? Kdo zařídil politické a informační klima, které dovolilo tuto situaci? Kdo trval na dodáváni zbrani do tohoto regionu? Vy opravdu nerozumíte tomu, kdo bojuje v Sýrii? Jsou to většinou žoldáci. Chápete, ze oni za to dostávají peníze? Žoldáci bojuji za tu stranu, která zaplati víc. Takže jim nejdříve dají zbraně a pak jim zaplati určitou částku. Já dokonce vím, o jakou částku se jedná. Takže oni bojuji, mají své zbraně, které samozřejmě na konci nevrátí .......Pak zjisti, ze někdo jiny zaplati víc. Tak se seberou a jdou bojovat jinam. Pak začnou okupovat ropná pole. Kdekoli: Irák, Sýrie. Pak začnou ropu těžit. A tato ropa je někým samozřejmě koupena.....Kde jsou sankce na objekty, které ropu kupuji? Vy věříte, ze USA o tomto prodeji neví ? Že to nejsou jejich spojenci, kteří kupuji ropu od ISIS? Nemyslíte si, že USA mají moc své spojence usměrňovat? Nebo je nechtějí usměrňovat? Tak proč bombardovat ISIS? V místech, kde začali těžit ropu a platit žoldáky, tak v těchto místech rebelové "civilizované" syrské opozice okamžitě odejdou do ISIS. Protože se jim víc platí. Já povazuji tuto politiku za absolutně neprofesionální. Tato politika není založena na faktech ani na reálném světě.
My musíme podporovat civilizovanou, demokratickou opozici v Sýrii. Takže vy je podporujete, dáte jim zbraně a oni zítra odejdou do ISIS. Oni neumí myslet krok dopředu? My nebudeme takovou politiku USA tolerovat. My si myslíme, že toto všechno je nesprávné. Ubližuje to všem zúčastněným stranám, včetně vás (myšleno USA, pohled k SS novinářům).
Jako novináři USA, rád bych vás požádal, abyste svým představitelům poslali vzkaz. Řekněte jim, ze my nemáme žádný zájem o konfrontaci. Když začnete brát na zřete i naše zájmy, všechny ostatní hádky se rozplynou. Ale je potřeba, aby se to stalo a ne aby se o tom jen diskutovalo.
VY MUSITE BRAT NA ZRETEL ZAJMY OSTATNICH A MUSITE RESPEKTOVAT OSTATNI LIDI. Nemůžete vymačkávat jen ostatní, když stále jen berete na zřetel jen svoje zájmy, svoje benefity, které očekáváte ode všeho. V ekonomice, vojenských aktivitách, ve všem. Podívejte se na Irák - hrůza. Podívejte se na Libyi a co jste tam způsobili, dokonce zavraždili vašeho Ambasadora. Byli jsme to my, kdo to způsobil? Způsobili jste, aby Kaddafiho letectvo nemohlo bombardovat rebely. To nebylo nejchytřejší rozhodnuti. Ale dobře.....co jste udělali vy? Vy jste začali bombardovat region. To je naprosto evidentní porušeni rezoluce Rady Bezpečnosti. Je to dokonce přímá agrese vůči jinému státu. Byli jsme to my, kdo to způsobil? Ne, vy jste to udělali vlastníma holýma rukama. A skončilo to vraždou vašeho Ambasadora. Čí je to vina? Je to vaše vlastní vina. Byl to dobry výsledek, ze jej zavraždili? Ve skutečnosti je to neskutečná katastrofa. Ale neotáčejte se po ostatních, aby jste je mohli obvinit, když jsou to vaše vlastní chyby. Musíte udělat pravý opak: POVZNESTE SE NAD TU NEKONEČNOU TOUHU DOMINOVAT. Musíte přestat provozovat vaše imperialistické ambice. Přestaňte otravovat myšlení lidí tím, že není jiné cesty, než imperialistické politiky.
My nikdy nezapomeneme, jak jsme vám pomáhali ve válce o nezávislost. Nikdy nezapomeneme naši oboustrannou spolupráci jako spojenci v 1. i 2. světové válce. Já osobně věřím, že geostrategické zájmy jak Ruska, tak USA jsou stejné. Musíme se soustředit na vzájemné vztahy."


Kontakt

CENTRO DE ASTROLOGÍA EXPERIENCIAL


https://ceacan.webnode.es/